Jak vybrat správnou velikost bruslí

14.03.2017 19:39

Jak vybrat správnou velikost bruslí
Nesprávná velikost a nepřesný tvar boty mohou velmi negativně ovlivnit možnosti bruslaře a dokonce mu způsobit zranění a znemožnit jeho sport nadále provozovat. Je proto vhodné vzít v úvahu níže uvedená doporučení pro to, aby Vám nové boty opravdu perfektně sedly.
Jedním z nejčastějších omylů bruslaře je, že rozměr bruslařských bot, které potřebuje, je stejný jako rozměr bot, ve kterých běžně chodí po ulici. Stejně tak jako se liší kvalita výrobků různých výrobců, liší se také jejich rozměrová stupnice. Proto doporučujeme seznámit se co nejpečlivěji, s pomocí autorizovaného dealera, s rozměrovým schématem produktů Riedell.
Představa, že je vhodné koupit bruslařské boty trošku větší a časem do nich dorůst, je zcela chybná. Boty, které jsou větší, nemohou zajistit potřebnou podporu chodidla, jsou nejen nepohodlné, ale mohou způsobit i zranění bruslaře.


Jak změřit délku chodidla doma
Pokud chcete změřit velikost nohy doma, postupujte podle následující rady: postavte se na papír a pomocí pravoúhlého trojúhleníku nebo pravítka označte nejdelší vzdálenosti - špičku nejdelšího prstu a konec paty. Tuto vzdálenost změřte, nic nepřidávejte, tabulka velikostí i on-line kalkulátor již počítají s potřebným nadměrkem. Šířku nohy zjistíme změřením obvodu nohy v jejím nejširším místě - v místě kloubů.


Pro stanovení velikosti boty (brusle) použijte on-line kalkulátor.
Zadejte do kalkulátoru:
Délku chodidla v centimetrech (Length in centimeters)
Obvod plosky nohy v centimetrech (Circuference in centimeters)
Pohlaví (Gender - male=muž, female=žena)
Kliknutím na tlačítko "Calculate" kalkulátor vypočítá potřebnou velikost i šířku (AAA, AA, A, B, C, D)
On-line kalkulátor

Vypočítanou velikost pak můžete zkontolovat v tabulce velikostí


Při zkoušení pak prověřte všechny části chodidla, jedině tak lze zaručit opravdu stabilní a komfortní usazení boty na nohu.
Délka: chodidlo musí pohodlně spočinout v celé délce, v místě špičky ani paty nesmí bota tlačit.
Celek: prostor pro klouby prstů nohy musí být dostatečně vysoký, ale zároveň musí být zajištěna dobrá podpora klenby chodidla.
Pata: zadní část boty musí zajistit opravdu pohodlné usazení paty chodidla a tím možnost maximální ovladatelnosti bruslí.
Kotník: bota musí v horní části dokonale obalit kotník a dolní část holeně nohy, tak aby bota byla pevně usazena na noze.
Prsty: ujistěte se, že prsty nohou mají uvnitř boty tolik prostoru, abyste jimi mohli lehce pohybovat.
Šířka: chodidla by se měla lehce dotýkat vnitřku boty, avšak není přípustné, aby chodidla klouzala uvnitř boty ze strany na stranu. Pokud tomu tak je, pak jsou boty příliš široké a je nutné vybrat užší. Spolehlivý způsob jak rozpoznat vyhovující šířku boty je její šněrování. Pokud jsou po zašněrování boty v celé výšce okraje šněrování velmi blízko u sebe, pak je bota pro Vaše chodidlo příliš široká. Jestliže je prostor mezi okraji po sešněrování zřetelně příliš široký, pak je bota příliš úzká.

Vyhledávání

Kontakt

Dagmar Toulova Prodejna:
Kladenská 405/48
160 00 Praha 6
Česká Republika

Otevírací doba:
Pondělí - Pátek po telefonické dohodě
Po dobu COVID-19 restrikcí prosím VŽDY volejte předem!

+420 607 511 267

č.ú. CZK: 294938765/0300
CZ2203000000000294938765

IBAN EUR: CZ0803000000000260876885
IČO: 4925 0302
DIČ: CZ7454060064