Péče a údržba

Vysoce kvalitní obuv a ručně vyrobené nože jsou investicí do komfortu a užitných vlastností. Jestliže jim věnujete patřičnou péči, pak se Vám odmění nepřekonatelnou pohodou a bruslení si budete skutečně užívat. 
 
Jsou obecně čtyři faktory, které zásadně ovlivní životnost bruslařské obuvi.
- bruslařské dovednosti uživatele

- velikost a váha bruslaře
- typ a provedení obuvi
- kvalita a péče věnovaná údržbě – nejdůležitější faktor

 

Správná a pečlivá údržba zaručí dlouhodobou životnost bruslí i obuvi co do komfortu uživatele i technických vlastností bruslí. Pro ručně vyrobenou koženou obuv je podstatná péče vynaložená bezprostředně po každém užití. Pečlivá údržba umožní udržet užitné vlastnosti bruslí na stejné úrovni s jakou byly zakoupeny. Předčasné zhoršení vlastností materiálu je zásadním důvodem totálního opotřebení a nepoužitelnosti obuvi. Naprostá ztráta kvality kůže je důsledkem chemických a teplotních procesů vyvolaných chodidlem a vnějšími vlivy na kožený materiál.

Pocení = škodlivý vliv

Během delšího bruslení dochází k navlhnutí obuvi zevnitř v důsledku pocení nohou a vnějšího povrchu kůže a bruslí vodou z ledové tříště. Pot obsahuje 98 % vody a 2 % kyselé soli a je hlavním činitelem při opotřebení obuvi. Chodidla produkují více bakterií než kterákoli jiná část lidského těla. Bakterie konzumují protein a jelikož 98 % kůže boty tvoří právě protein, bakterie požírají i tuto kůži. Pro zamezení množení bakterií uvnitř bot doporučujeme použít vysoce účinný přípravek OdourAbsorbers, pro osvěžení a vůni kuličky RefreshBalls.


Jak chránit kůži

Po bruslení velmi doporučujeme uvolnit tkaničky a zatlačit jazyk dopředu a tak umožnit vysušení boty při pokojové teplotě. Pro pohodlné uvolnění i zašněrování tkaniček doporučujeme použít anatomicky tvarovaný LacingHook. Jestliže jsou vlhké brusle uloženy do tašky nebo do skříňky, mohou být v krátké době napadeny plísní z vlhka. Důsledkem pak je poškození kůže bot hnilobou. Běžné postupy ochrany kožených výrobků mohou být velmi účinné a umožní dlouhodobě udržet jejich dobrou kvalitu a vzhled. Riedell doporučuje používat silikonové ochranné prostředky, které ochrání vnitřní výstelku bot před pronikající vlhkostí. Přípravek Sno Seal® udrží podpatky a podešve v perfektní kondici. Pro ochranu bílého koženého svršku bruslařských bot pravidelně používejte přípravek Renovátor, který jej ochrání, oživí bílou barvu, promastí a kůži udržuje vláčnou. Pro péči o černé bruslařské boty lze použít běžné, v obchodech s obuví dostupné přípravky a krémy. Při rozsáhlém opotřebení je vhodné aplikovat přípravek Shoe Finish, který botám vrátí originální lesk a barvu. K ochraně bruslařských bot před mechanickým poškozením doporučujeme použít originální pásky Sk8Tape.


Jak udržet nože ostré

Péče o nože je neméně důležitá než ta, kterou je třeba věnovat obuvi, jelikož dobrá kondice hran nožů je klíčovým faktorem užitných vlastností bruslí. Chrániče nožů by měly být nasazeny ihned v okamžiku, kdy bruslař opouští ledovou plochu. Tím zabráníme poškození hran i chromové ochrany povrchu nožů. Poškození ochranného chromového povlaku by mělo za následek rychlou korozi nožů vodou z ledové tříště. Před konečným uložením bruslí je třeba sejmout plastové chrániče nožů, brusle pečlivě vysušit a použít textilní návleky na nože. Tím ochráníme brusle během jejich uskladnění před kondenzovanou vlhkostí, která se může objevit vlivem pokojové teploty v místě uložení. Stopy koroze způsobené nedostatečnou údržbou nejsou důvodem k reklamaci. Konečně pravidelné broušení je zárukou trvalého požitku ze špičkových jízdních vlastností bruslí. Důležité upozornění: Nikdy nenechávejte nože svých kraso bruslí brousit u neznámých a neověřených brusičů např na veřejném bruslení!!! Může dojít k nevratnému poškození nožů!!! 

 

Vyhledávání

Kontakt

Dagmar Toulova Prodejna:
Kladenská 405/48
160 00 Praha 6
Česká Republika

Otevírací doba:
Po telefonické dohodě
+420 607 511 267

č.ú. CZK: 294938765/0300
CZ2203000000000294938765

IBAN EUR: CZ0803000000000260876885
IČO: 4925 0302
DIČ: CZ7454060064